Stacje ładowania samochodów elektrycznych są coraz łatwiej dostępne

Zarówno zasięg i osiągi, jak również ceny samochodów elektrycznych są coraz lepsze. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na zakup pojazdu zasilanego prądem. Chociaż obecnie w Polsce liczba punktów umożliwiających naładowanie akumulatora eklektycznego pojazdu nie jest duża, to ma to ulec dużej zmianie. Zgodnie z rządowymi planami do roku 2020 ma powstać sześć tysięcy publicznych punktów ładowania samochodów elektrycznych o normalnej mocy oraz czterysta stacji z opcją szybkiego ładowania. Zgodnie z długoterminowymi założeniami w przyszłości kierowcy pojazdów elektrycznych będą mogli nawet sami wybrać dostawcę prądu i metodę płatności.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych są coraz łatwiej dostępne

Posiadacze aut elektrycznych czy też osoby rozważające zakup takiego pojazdu z całą pewnością ucieszą się z faktu dotyczącego powstania kilku tysięcy stacji ładowania samochodów elektronicznych w Polsce do roku 2020. Wraz z rozwojem rynku samochodów elektrycznych można się spodziewać w przyszłości tego, że na każdej stacji benzynowej znajdzie się obok tradycyjnego paliwa także możliwość doładowania elektrycznego pojazdu. Z kolei w gospodarstwach domowych do dyspozycji mają być ładowarki podłączone do inteligentnej sieci. Nawet osoby podróżujące będą mogły bezproblemowo ładować swoje auta zasilane prądem, dzięki punktom szybkiego ładowania. Ponadto mają powstać stacje ładowania samochodów elektrycznych zasilanych wyłącznie energią słoneczną. Dzięki temu stacje takie będą w dużej mierze samowystarczalne.

Czy samochód eklektyczny się opłaca?

Posiadanie samochodu zasilanego prądem z całą pewnością ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych są spore oszczędności eksploatacyjne. Tak naprawdę to można przejechać takim autem kilkaset kilometrów bez konieczności nadwyrężania budżetu. Średni koszt przejechania stu kilometrów wynosi około pięciu złotych. Możliwe jest nawet darmowe ładowanie akumulatorów w niektórych miejscach. Kolejną zaletą samochodów elektrycznych jest bardzo cicha praca oraz brak emisji zanieczyszczeń do środowiska. Można zatem jednocześnie w pełni cieszyć się muzyką płynącą z głośników w aucie, jak również dbać o środowisko naturalne. Tego typu pojazdy przeważają auta spalinowe lepszymi osiągami, bezpieczeństwem, komfortem i kosztami eksploatacyjnymi.