Elektromobilność w Polsce – chwilowy trend czy modny styl życia?

Samochody elektryczne to bez wątpienia nasza przyszłość. Skłaniają nas ku temu przede wszystkim degradacja środowiska oraz wyczerpujące się złoża ropy naftowej. Dlatego też samochody zasilane na prąd są wielkim krokiem dla całej ludzkości. To jednak zaledwie niewielka część tego, co oznacza elektromobilność. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Czym jest elektromobilność?

Elektromobilność (opisana szczegółowo na https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/baza-wiedzy/artykuly/elektromobilnosc-modny-trend-czy-konieczna-rewolucja) to szerokie pojęcie, które odnosi się do poruszania pojazdami zasilanymi na prąd. Jest to więc ciekawą, a przede wszystkim zdrową dla środowiska alternatywą dla poruszania się pojazdami wyposażonymi w silniki spalinowe. W gronie pojazdów elektromobilnych znajdują się więc samochody elektryczne, skutery, rowery elektryczne, tramwaj oraz pociągi. Ponieważ nie produkują one spalin, poruszanie się nimi jest znacznie zdrowsze. Co więcej, przesiadając się w te środki transportu, możemy uratować naszą planetę.

Elektromobilność – przyszłość planety jest w naszych rękach

elektromobilność

Jeszcze do niedawna samochody elektryczne były dla większości Polaków poza zasięgiem portfela. Aby jeździć takim e–samochodem trzeba było liczyć się z olbrzymimi wydatkami. Obecnie jednak dużo się zmieniło. Samochody elektryczne stały się bardziej przystępne cenowo. W dodatku ich producenci zadbali o to, by było w czym wybierać. Warto również rozważyć jak najszybciej się nimi zainteresować –  z raportu opublikowanego na stronie Serwis Rzeczypospolitej Polskiej wynika, że najprawdopodobniej już za 18 lat zabroni się produkcji samochodów z silnikami spalinowymi. Co więcej, do 2040 r. na polskich drogach ma poruszać się pół miliona samochodów elektrycznych.

Dlaczego elektromobilność jest ważna?

Zaprezentowane poniżej liczby napawają dużym optymizmem. Mniejsza ilość samochodów spalinowych na drogach oznacza mniejszą liczbę zanieczyszczeń. Biorąc również pod uwagę wziąć rosnące ceny paliw – z każdą kolejną ich podwyżką, elektromobilność staje się coraz bardziej opłacalna. Co więcej, producenci samochodów z silnikiem elektrycznym dokładają wszelkich starań do tego, by było one coraz szybsze i można było pokonać nimi jak największe odległości.