Mnóstwo osób stoi przed doborem – turbina wiatrowa lub fotowoltaika? Decyzja o tym że, jakie źródła energii będą niezwykle dobre dla własnego gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa potrzebuje wnikliwej obserwacji. W Polsce teraz trochę większą sławą cieszy się fotowoltaika, natomiast energia wiatrowa także zaczyna być zauważana oraz traktowana jako duża konkurencja.
Przydomowa elektrownia wiatrowa – co to jest oraz z czego się składa?

Przydomowa elektrownia wiatrowa to system związanych ze sobą narzędzi, jakie tworzą oraz przechowują energię elektryczną. W odróżnieniu od wiatraków działających na farmach wiatrowych – wiatraki wchodzące w skład przyległej elektrowni wiatrowej wytwarzają energię na mniejszą skalę, tylko na potrzeby jednego gospodarstwa domowego. Mała przyległa elektrownia wiatrowa nie jest w tak wielkim stopniu zapewniona przepisami jak wielkie wiatraki, jakie muszą stać w odległości często przekraczającej ich wielkość (pomiędzy innymi ze względu na tworzony hałas).
Turbina wiatrowa z przekładnią
Energetyka wiatrowa jest w wielu krajach jednym spośród największych oraz najistotniejszych filarów przemiany energetycznej. Innowacyjne elektrownie wiatrowe spotyka się niezwykle nierzadko zarówno na lądzie (onshore), jak również na morzu (offshore). Turbiny wiatrowe z przekładnią są zaopatrzone w tradycyjny układ przesuwania napędu. Przekładnia planetarna, wielokrotnie trzystopniowa, podnosi szybkość ruchomą rotora do żądanej nominalnej szybkości ruchomej stymulatora, by mógł on tworzyć prąd. Dodatkowej wiedzy zaciągniesz z https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/artykuly/2020/elektrownie-wiatrowe—jak-dzialaja-i-czy-warto-w-nie-inwestowac
Pływająca turbina wiatrowa – co to takiego?
Większość morskich turbin wiatrowych jest tworzona na fundamentach zamontowanych na podłożu. Wymóg stawiania solidnych form zdecydowanie zmniejsza możliwości lokalizacyjne. Tenże kłopot rozwiązują pływające farmy wiatrowe. Są przywiązane do dna łańcuchami czy linkami cumowniczymi, poprzez co można je montować także na głębokim morzu. Realizacja pływających turbin wiatrowych jest dopuszczalna m.in. dzięki zastrzeżonej technice windfloat, opierającej się na wiedzy nabytej podczas projektowania pływających platform w sektorze wydobycia ropy oraz gazu ziemnego.